Masáže Plzeň

Barbora Mádrová

Masáže Plzeň

Bolest bederní páteře

Ischias, bolest zad, houser, bolest bederní páteře, kachní chůze, bolest zad v kříži, hexenšus... Za vším hledejte blokaci ve spodní části zad přes kostrč až po pánevní oblast.

Obtíže spojené se spodní částí zad mívají často doprovodné problémy od lehčích až po velmi závažné akutní stavy. Zmíním jen některé z nich: nemožnost se předklonit, necitlivá dolní končetina, brnění do nohy, nestabilita, pocity táhnutí dolní končetiny za sebou, špatné trávení, bolesti při sedu na tvrdém, klidové stání s bolestí (nutnost přešlapovat), ztuhlost bez rozcvičení... Ano je jich mnoho a často se obtíže prolínají, odeznívají a zase vrací.

Pro mnohé je první setkaní s náhlou bolestí zad velmi nečekané. Jen se předkloní a už to nejde zpět. První pomocí je teplo, klidová uvolňující poloha s podepřenými zády a podloženými koleny. Tato reakce těla trvá nejčastěji 3 až 10 dní. Stopnout to nelze, částečnou úlevu nabízí teplo, masáž, fyzioterapie. Samozřejmě nejlepší by bylo se do této situace vůbec nedostat, v tom pomůže prevence uvolňováním přetížených svalů a cvičení. Správně osvalení kolem páteře trup podepře přirozeným svalovým korzetem. Při činnostech, kde dochází k přetížení, je vhodná masáž na uvolnění. Ztuhlost přenáší tlak na bloky a nervy v oblasti páteře a nervových kanálků. Masáž svalovou ztuhlost odstraňuje.

A když už záda bolívají opakovaně, masáž je jedna z vyzkoušených technik prověřených dávnou historií pro úlevu od bolesti.

Pokud chcete bolest bederní páteře řešit, rezervujte si termín níže nebo zavolejte.

bolest bederní páteře zpět
Rezervujte si svůj čas

© Všechna práva vyhrazena, Barbora Mádrová 2023

Webdesign