Masáže Plzeň

Barbora Mádrová

Masáže Plzeň

Bolest krční páteře

Blok v krční páteři, který způsobuje bolest krční páteře, je velmi častý a může vést k akutnímu ústřelu. Blokáda vzniká často během velmi krátké doby. Někdy se s ní ráno probudíme a problém je na světě. Ani nevíme, jak jsme k ní přišli. Nejčastěji si ji přivodíme při špatné poloze krční páteře. Může se jednat o nevhodnou polohu ve spánku, při jízdě autem či na kole, ale také při nevhodném sezení u počítače. Stačí ofouknutí nebo průvan a dochází k reflexnímu stažení svalů, kdy následně dochází k blokaci kolem páteře. Trhavé pohyby, které nás denně potkávají, například špatné došlápnutí, vedení psa na vodítku, reflexivní pohyby při leknutí, mohou vést k náhlé změně postavení krční páteře a opět k blokaci v krční páteři.

Pro zjednodušení si představte, že v oblasti krční páteře dojde k pohybu v zúžených místech. Tělo se jakoby lekne, aby se nepoškodila místa, kde se vedou nervy. Má na to jednoduchou pomůcku. Vyšle impuls bolesti a nechá ztuhnout okolí. Někdy i velmi rychle. Jde o obranu, kdy nám tělo říká, že v určitém místě je něco špatně a nemáme v pohybu tím směrem pokračovat, aby nedošlo k poškození.

Pokud se blok podaří odstranit, urychluje se tím i vstřebávání ztuhlé tkáně. Tělo pozná, že se už nemusí bránit a samo začne s procesem uvolňování okolí. Běžně tento proces trvá 3 až 10 dní. Vhodně zvolená fyzioterapie nebo masáž může uvolnění urychlit a pomoci v odstranění doprovodných obtíží. Ty se šíří až k rameni, lopatce a na hrudník. Často nás bolest nutí do úlevových pozic v rotaci, úklonu hlavy nebo zvednutí ramene. Tím se problém přenáší dál. Prevencí je uvolňování vznikajících blokád běžnou denní činností, a to cvičením, protahováním, nahříváním, masáží, aj.

Pro uvolňující masáž šíje si rezervujte termín níže nebo zavolejte.

bolest krční páteře zpět
Rezervujte si svůj čas

© Všechna práva vyhrazena, Barbora Mádrová 2023

Webdesign