Masáže Plzeň

Barbora Mádrová

Masáže Plzeň

Bolest na hrudníku

Málokdo ví, že akutní blok, který způsobuje bolest na hrudníku, se děje i v oblasti žeber. Žebra tak nějak bereme za pevná a neměnná. Opak je pravdou. Při každém nádechu a výdechu se hrudník roztahuje a stahuje. U pevných žeber tento pohyb umožňuje kloubní napojení na obratle hrudní páteře a chrupavkami  s hrudní kostí. Zvýšené napětí, špatná pozice sedu nebo lehu, nárazy, pády a zvedání těžkých břemen mohou zapříčinit blok v tomto spojení, který má za následek bolest hrudníku. Může dojít i k malému posunu oproti obvyklé pozici, lidově pak říkáme, že máme vyskočené žebro.

U výraznějších blokád bývá bolest na hrudníku velmi výrazná až agresivní. Vychází z jednoho místa. Nevylučuje se více blokád současně, všechny ale mívají podobu rozptylu z jednoho bodu do okolí. Při každém pohybu a nádechu (někdy i výdechu) dochází k dráždění a zhoršení bolesti. Píchání, bodání, řezání, pocit vraženého nože do hrudi. V klidu na lůžku i těžkost změnit polohu v posteli nejsou výjimkou. Lidé sahají po léku na bolest, ale ani ten nepomáhá. U lehčích blokád vše výše napsané v mírnější podobě. Nekomfortní pocit vycházející z jednoho bodu.

Bolest na hrudi od páteře lze řešit uvolněním tlaku na blok. Můžeme zkusit protažení, vis za ruce i nohy, vytažení se do výšky nejlépe v uvolnění vleže na pevné podložce. Pomáhá cílené dechové cvičení. Velmi vzácně se akutního bloku zbavíme za jedno cílené protažení, a to i tehdy, pokud se nám podařilo prostor pro návrat do původní pozice udělat. Okolí reaguje na blok a bolest svým stažením a přes ztuhnutí zafixuje blokaci v dané pozici. Často se tedy stává, že se po krátké úlevě blok vrací. Pomoci může cílená masáž zaměřená na hrudník. Nestačí totiž uvolnit pouze jednu část (nejčastěji zádovou), ale je zapotřebí pracovat po celé délce žebra, které trpí blokací. Kombinace cvičení s masáží výrazně zkrátí dobu bolesti a zmírní její projevy.

Při akutní blokádě žeber jsem Vám k dispozici. Stačí si rezervovat termín níže nebo zavolat.

bolest na hrudníku zpět
Rezervujte si svůj čas

© Všechna práva vyhrazena, Barbora Mádrová 2023

Webdesign