Masáže Plzeň

Barbora Mádrová

Masáže Plzeň

Druhy masáží

Klasická masáž

Klasická masáž je způsob hmatů a doteku, kdy se cíleně pracuje s určitou častí těla. Klasická masáž si klade za cíl zlepšení prokrvení oblasticílenou regeneraci přetížené oblasti. Vede k odstranění ztuhlosti, únavy a navozuje pocit pohody, uvolnění a lehkosti.

Individuální klasická masáž

Nehledejte nic složitého. Jde pouze o čas, který spolu strávíme při masáži. Masáž budeme směřovat cíleně a půjdeme po problému, co Vás trápí. Zjednodušeně přijdete s bolavou rukou, ale masáž bude např. v rozsahu masáž ruky, ramene, krku, hrudníku a zad.

Hloubková masáž

Hloubková masáž je kombinace technik prostupující do spodních vrstev svalové tkáně. Odstraňuje dlouhodobé svalové napětí a tuhost tkání. Navrací zdravotní stav do běžné kondice. Je velmi vhodná při dlouhodobých potížích, také při dysbalanci svalů, fascií, přetížení šlach a jejich poutek a pro dobrou práci šlachových pochev. Věděli jste, že šlachy cítíme v těle, až když mají nějaký problém? Sama šlacha má velmi málo nervových zakončení, proto často dříve cítíme problém v okolní tkáni, než odhalíme její oslabení.

Dětská klasická masáž

Vhodná pro děti od 3 let. I svaly našich ratolestí uvítají péči. Vhodné jako prevence proti potížím po horečkách, růstových bolestech, sportovních výkonech, nošení školního batohu, sezení v lavici, u PC, hraní na hudební nástroj aj. Také při skolióze a jiných onemocnění zad. Pravidelná dětská masáž může včasně odhalit svalovou nerovnováhu (dysbalanci), která vede v růstu, dospívání a dospělosti k opakující se bolesti zad. Při růstu (nejen rychlém) dysbalance svalů a nedostatečné uvolnění může vést např. ke skolióze. Péče o pohybový aparát v dětském věku je je prevencí proti bolavým zádům v dospělosti.

Medová detoxikační masáž se zábalem

Už jste někdy medovou masáž zažili? Je všeobecně známé, že přes kůži čistíme svůj organizmus. Jedna z technik, jak tento proces urychlit, je medová detoxikace. Speciálním hmatem se kůže prokrví a do otevřených pórů pokožky se vpraví med. Ten vytahuje z jejich váčků, co je v nich zaneseno. Poté, co med na sebe naváže to, co bylo uložené v pórech, se vzniklá hmota opláchne. Proces nanášení a masážní detoxikace se opakuje 2-3 x. Následně na prokrvenou pokožku s otevřenými póry naneseme med jako zábal. Pokožka využije vše dobré, co si do medu včelky schovaly. Možno provádět celoročně. Nejúčinnější období je předjaří a jaro. Na podzim a v  zimě si pokožka žádá péči pro nedostatek slunce, střídání teplot a větší vrstvu oblečení na těle.

Sportovní masáž

Znalosti sportovního maséra využívám, ale čistě sportovní masáž v mé praxi skoro nepraktikuji. Přichází za mnou i sportovci, co mají za to, že potřebují jen a pouze sportovní masáž. Po společném posouzení stavu a příčin nejčastěji přejdeme k technikám prolínající klasickou masáž se sportovními prvky. Sportovní masáž založenou na výkon (před, při a okamžitou regeneraci po závodu) je nutné časově dopředu domluvit. Má přítomnost je zapotřebí přímo na sportovišti nebo do 24 hodin po výkonu. I z toho důvodu není tak četně využívaná.

Ceny jednotlivých masáží naleznete v rezervačním systému.

Délka masáže je buď 30 minut, 60 minut, 90 minut nebo 120 minut.

Jak masáž probíhá?

Po přivítání máme prostor pro úvodní konzultaci problému. Poté započne samotná masáž. Seznámím se s aktuálním stavem svalů a kůže. Zhodnotím stav nerovnoměrnosti rozložení svalové hmoty a jejího přetížení. Současně vzniká prostor pro dotazy na obou stranách. V průběhu postupující masáže nám svaly často prozradí, odkud vychází potíže. Díky tomu společně můžeme přijít na činnost či pohyb, který napomáhá obtížím. Dle reakce svalů a jejich uvolňování se závěrem domluvíme na příští masáži. Společně bereme v úvahu námahu, kterou budou svaly muset vykonat do příští masáže.

Rezervujte si svůj čas

© Všechna práva vyhrazena, Barbora Mádrová 2023

Webdesign